čtvrtek 12. července 2018

VYSOČINOU........


........na „bajku“ (MTB). 4. – 9.7.2018

Že bychom se letos trochu více pověnovali Českým (i Slovenským) „luhům a hájům“……… Takže po víkendech v Oderských vrších, na Drahanské vrchovině, ve Velkých Karlovicích, v okolí Rajeckých Teplic, vyrážíme s využitím „začátkoletních“ svátků, na Českomoravskou Vysočinu. Vygůglovali jsme si Lhotku, vesničku kousek nad Mrákotínem, prakticky na hranicích Moravy a Česka.

Lhotka z okolních pastvin

Směrem na Kozárium

Kozárium ve Lhotce


Lhotka leží ve výšce ca 600 m n.m., a obsahuje nějakých, odhadem, 30 čísel popisných. Zato však tři hospody, více než tři penziony a také dva kempy, resp. tábořiště. Po rekognoskaci obou jsme vybrali ten v dědině na statku (www.javorice.cz), výsledná cena byla nějakých 200 kaček za noc, docela tedy atraktivní. Přímo na statku na čepu Bernard, vedle v penzionu Pod Štamberkem točí Svijany a v krásné hospůdce U Drahušky zase Ježka :-)


V kempu
Ježek...pivo které bodneA tak jsme si to  všechny čisté čtyři dny „bajkovali“ s Connym po okolních lesích, loukách, kopcích, kolem rybníků, přes malé vesničky či spíše osady a taky kolem nejvyššího kopce Vysočiny – Javořice. Do Praskolesů

Starí lípa v Praskolesích


Kopy třešní

Závěrem - vypozorováno :-) : Nejhorší je kombinace ortodoxního obytkáře a majitele elektrokola

Žádné komentáře:

Okomentovat