pondělí 14. srpna 2017

OPĚT NA VALAŠSKO, TENTOKRÁTE JIŽNÍ…..

12. - 13.8.2017

…sáhli jsme do klobouku a vytáhli….Lačnovské skály a Lačnov…joj kde jsou ty časy, kdy, za mlada :-) , jsme tyto skalky objevovali k lezení :-).

Nádherné místo. Vzadu Pulčín

A tak v sobotu po poledni, oblíbenou cestou přes Slovensko, přijíždíme s naším TRAFICEM na konec Lačnova na nové, poměrně velké parkoviště.  Nádherné místo na přespání, výhledy téměř kolem dokola, každopádně na Pulčín.

Těsně vedle je něco jako nově postavený skanzen, který primárně upozorňuje na Vařákovy paseky, které v květnu 1945 stihl stejný osud jako například Ploštinu………..
Horní Lačnovské skály


Ale „poďho“ tedy na ty skály…se jen tak mrknout :-) .  Malinká zacházka nejdříve k Prostředním, nakouknutí k Dolním a klobásky jsme opekli u  Horních. Mrkneme se ještě na ty Vařákovy paseky…trochu k zamyšlení, i Mňačko to ve své knize Smrt si říká Engelchen jen tak naznačuje, že být ti partyzáni tehdy trošku zodpovědnější a koordinovanější, nemuselo k takovým to věcem (Ploština, Vařákovy paseky…….) na civilním obyvatelstvu dojít. Přece byl již konec války…….Němci mleli z posledního a podle všeho bylo těch partyzánů snad i více………ale.

...a výhledy od auta

..paráda...

...a do auta

No fičíme dolů do Lačnova,  povinná návštěva místní hospody  a pak již večeře a sledování soumraku a tmy za nádherných výhledů na Vizovické vrchy, Pulčín a podobně.

A na zpáteční cestě ještě mrk na pěkně upravený a provozovaný hrad Brumov a "průzkum" osady Sidonie na Česko/Slovenské hranici.

Opět jedno místo kam se určitě někdy rádi vrátíme.

Žádné komentáře:

Okomentovat