středa 12. července 2017

SLOVENSKÝ TRIPík 2017


2.7. - 8.7.2017

„jeď  na východ“


Letošní oblíbený slovenský výlet jsme, kromě „objevování“ nám neznámých krásných míst na Slovensku,  pojali také trochu jako „test“  nové boudičky na kolech. I když nebyla ještě dostavěna, vzali jsme ji stolařům téměř z podpily. Rovněž jsme „testovali“ vnitřní elektrický okruh, který nám dodali chlapci s karavanypro.cz :-) 

U lanovek v Tatranské Lomnici
Kdo by nepoznal, že jo :-)

A tak jsme využili dvou svátečních dnů uprostřed týdne a vyrazili v neděli odpoledne na první zastávku do Vysokých Tater, kde jsme si chtěli ověřit pravdivost údajů na „park4night“,  parkoviště u lanovek v Tatranské Lomnici bylo totiž identifikováno jako vhodné přespávací místo…joo je to tak. Ve VT pouze ověření celkové situace v TL a Smokovci. Ráno, no spíše dopoledne, již frčíme směr východ resp Horný Šariš, s cílem Minčol, kopec to v Čergovských kopcích. Někde před Starou Lubovňou se díváme do mapy a hle někde vlevo je jakýsi Jarabinský prielom, no jedem se tam mrknout (žádný Minčol nebude  :-) ), zajímavé a krásné místo, nikde nikdo, kousek dále za Jarabinou je Litmanová známá jako poutní místo a také lyžařské středisko…to se nám zdá jako vhodné místo pro přenocování, navíc v docházkové vzdálenosti (ca 400m) je krčma :-) ).

Jarabina a Lubovnianský hrad

Nad Jarabinou
V Jarabinskom prielome

Nad prielomom
Perfektní místo ve Ski Litmanová

Další den pokračujeme dále, cestou UNESCO Bardějov, Zborov (téměř na den přesně po 100 létech od známé bitvy v 1.válce), Skanzen Ukrajinské/Rusínské kultury ve Svidníku a kvečeru kotvíme „masňácky“ v kempu Krym u Domaše. Fajn kempík, spíše tábořiště, na vyvýšeném poloostrově a za pouhé 4“Eeee“ sakumpikum. -) Docela příjemné a v tu dobu, kdy jsme tam byli i klidné místo.

Bardejov
Frčíme dále na východ a cílem je….samozřejmě Runina……, naše oblíbená zapadlá víska v Bukovkách (Bukovských vrších), parkujeme klasicky na konci dědiny na parkovišťátku, trošku rekognoskujeme „Tři studničky“ (poutní místo) a večer mizíme do klasické hospody. Vše při starém -) , výčepní na svém místě, jeho fenečka Berňáka taky, polovina osazenstva nás již téměř zdraví, pivo za 0,80, borovička za 0,40………….v noci trošku bouřka.   

Kostelík v Ruské Bystré


Pravoslavný kostel v Koňuši

I když jsme v Bukovkách, nebo vůbec u Ukrajinských hranic byli několikrát, nikdy jsme se ještě nepodívali podél hranic z Ubĺy do Tibavy.  Cestou tam jsme měli vytipovaná zajímavá místa a dědiny jako Ruská Bystrá (dřevěný kostelík, ale těch je v okolí kopa), Beňatina a Inovce (zatopený lom s koupačkou, kde jsme původně chtěli přespat), nebo Końuš (to především pro Connyho). Nakonec však k večeru, opět trochu „masňácky“ dojíždíme na tábořiště u Vinianského jazera (za 3 euriii) no neber to -).

Pomalu popásajúc je třeba k domovu, a tak se přiblížíme s pomocí již ověřeného parkoviště v Tatranské Lomnici, odpoledne krátký výlet v okolí, poměrně limitován vydatným lijáčkem.  A ještě netradiční krátká vycházka vo Spišskej Magure s exkluzivními výhledy na Belánky (Belanské Tatry).

Naše nová boudička

Belánky ze Spišskej Magury

Šlus 


Žádné komentáře:

Okomentovat